a

Anasayfa » Ürünler »Ortofoto


Ortofoto

Fiyat : 6,75 (KDV Hariç)

Dağıtım Birimi : km² (Kesin fiyat için ücretlendirme bölümünü okuyunuz.)


1. Herkes tarafından temin edilebilir.
2. UTM-WGS84 sistemine göre referanslandırılmış ortofotolar GeoTIFF formatında; COĞRAFİ-WGS84 sistemine göre referanslandırılmış ortofotolar ECW formatında sağlanmaktadır.
3. Ortofotolar 8-bit radyometrik çözünürlüğünde ve RGB band kombinasyonu ile sağlanmaktadır.
4. Talep sahibi istediği bölgeyi; pafta adı, 4 (dört) köşe koordinatı ile belirlenen bir alan veya  ESRI shp formatında  vektör alan verisi ile belirtmelidir.
5. Talep edilen ortofoto alanının büyüklüğüne göre, talep sahibinden verilerin yüklenmesi için disk talep edilebilmektedir.

GeoTIFF / ECW

• UTM-WGS84
• Coğrafi-WGS84

Fiyat 30 cm. yer örnekleme aralığındaki(YÖA) arşiv ortofotolar için verilmiştir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

*Arşiv ortofoto görüntü (analog veya sayısal hava kameraları ile çekilmiş fotoğraflardan üretilen ortofoto görüntüler) maliyeti; 30 cm yer örnekleme aralığındaki (YÖA) arşiv ortofotolar için verilmiştir. Bunun dışındaki çözünürlüğe sahip ortofotoların maliyeti aşağıdaki formülle hesaplanacaktır:

Maliyet=(30/YÖA)2 x 6.75
Örnek olarak, 20 cm YÖA olan ortofotonun maliyeti=(30/20)2 x 6,75=15,19 ₺ dir.

*Sayısal ortofoto görüntüler talep edilen alanın büyüklüğüne göre talep sahibi tarafından temin edilecek medya kayıt ortamında verilecektir. Ortofoto görüntü fiyatları 10 cm çözünürlükler için asgari 1 km2 alan üzerinden, daha düşük çözünürlükler için ise asgari 20 km2 alan üzerinden hesaplanacaktır.

*Harita Genel Müdürlüğü tarafından Analog hava kameraları ile çekilmiş hava fotoğraflarından üretilen ortofoto görüntüler, fotoğraf bazında talep edilmesi durumunda 150 ₺ (KDV Dâhil) fiyatla satılacaktır. Alan bazında yapılan taleplerde, 30 cm ve daha yüksek çözünürlüklerdeki ortofotoların maliyeti 8.a.(1) maddesindeki formülle, 30 cm’den daha düşük çözünürlükler için ise km2 birim maliyeti 6,75 ₺ (KDV Hariç) alınarak hesaplanacaktır. 

*Aşağıda belirtilen miktarlarda arşiv ortofoto taleplerinde Tabloda belirtilen indirimler uygulanacaktır:

 

Talep Edilen Alan

(km2)

İndirim

14.000≤ Alan <56.000

%10

56.000≤ Alan < 224.000

%20

224.000≤ Alan <672.000

%30

672.000≤ Alan

%40

 

*Arşiv hava fotoğrafları ve ortofoto görüntülerden farklı niteliklerde, yeniden ham görüntülerden elde edilecek bir ürün istenmesi durumunda fiyatlara %20 ilave edilecektir.

*Arşiv nüshası sayısal hava fotoğrafı veya ortofoto görüntü taleplerinde;

     (a) Doğrudan ulusal güvenliğe yönelik olarak operatif faaliyet yürüten kamu kurum ve kuruluşlarına listede belirtilen indirimsiz birim fiyatın %25’i uygulanır.

     (b) Yükseköğretim Kurumları tarafından eğitim ve araştırma amacıyla Rektör ya da Dekan/Enstitü Müdürü imzasıyla yapılacak yazılı taleplerde, listede belirtilen indirimsiz birim fiyatın %50’si uygulanır

 

 

Benzer Ürünler