a

Anasayfa » Ürünler »Sayısal Yüzey Modeli (SYM) 5 m


Sayısal Yüzey Modeli (SYM) 5 m

Fiyat : 5

Dağıtım Birimi : km²


  1. Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Yüksek Öğrenim Kurumları tarafından temin edilebilir.
  2. Sayısal Yükseklik Modeli 5 m (SYM5), stereo hava fotoğraflarından otomatik eşlemeyle üretilmiş, arazi topoğrafyasındaki tüm detayları kapsayan (insan yapısı ve bitki örtüsü dahil), 5 m grid aralıklı ve kaba hatalardan arındırıldıktan sonra, % 90 güven aralığında (LE90) ±3 m düşey doğruluğunda yükseklik verisidir. Kaba hatalar ve su yüzeyleri (deniz, göl ve geniş yataklı dere) düzeltilmemiş “Seviye-0 SYM5”, hava fotoğrafı çekilen tüm alanlarda üretilmiştir. Kaba hatalar ve su yüzeyleri (deniz, göl ve geniş yataklı dere) düzeltilmiş “Seviye-1 SYM5”  üretimi devam etmektedir. Üretimi tamamlanan “Seviye-0 SYM5” talepleri karşılanmaktadır. Üretimi devam eden “Seviye-1 SYM5” tamamlandıkça talepler karşılanacaktır.
  3. Farklı projeksiyon sistemi, koordinat sistemi, datum veya formatlara dönüştürülmemektedir.

GeoTIFF 32 bit floating

UTM-WGS84

a. Eğitim ve araştırma amacıyla ihtiyaç duyulan Hizmete Özel gizlilik dereceli ürünler bireysel başvuru ile karşılanmaz, Harita ve Harita Bilgilerini Temin ve Kullanma Yönetmeliği gereği Rektör veya Dekan/Enstitü Müdürü imzasıyla yapılacak olan yazılı talebe göre hazırlanır ve kurumun harita mutemedine teslim edilir. Bu uygulamada %50 indirim uygulanır.

b. Veri setinin tamamı toplu olarak satın alınmak istenirse %25 indirim uygulanır.

c. Bir ürün için birden fazla indirim söz konusu olduğunda, talep sahibinin lehine olan yalnız bir indirim uygulanır.

ç. Listelerde bulunan ürünlerin projeksiyonları, datumları ve formatları standart olup, farklı özelliklerde veri talep edilmesi halinde, Harita Genel Müdürlüğünün dönüşüm için gerekli aracı ve işgücü olması durumunda talep gerçekleştirilebilir. Anılan hizmet için KDV hariç fiyatlara %25 dönüşüm ücreti ilave edilir. Alıcı dönüşümlerden dolayı veri kaybı ve/veya görüntü bozulmaları söz konusu olması durumunda sorumluluğunu kabul eder.

Üretimine 2013 yılında başlanmıştır.

Benzer Ürünler