a

Anasayfa » Ürünler »Belirli Bir Alanın Hava Fotoğrafı Çekimi


Belirli Bir Alanın Hava Fotoğrafı Çekimi

Fiyat : 54,21 (KDV Hariç)

Dağıtım Birimi : km² (Kesin fiyat için ücretlendirme bölümünü okuyunuz.)


1. Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Yüksek Öğrenim Kurumları tarafından temin edilebilir.
2. Fotoğraflar %70 ileri bindirmeli olarak çekilmektedir.
3. Normal görüntü alımlarında %30 enine bindirme oranı kullanılır.

TIFF

• UTM-WGS84
• Coğrafi-WGS84

1. Fiyat GSD = 30 cm. ve asgari 500 km² büyüklüğünde bir alan için verilmiştir. Çekimi yapılacak alanın büyüklüğü ve talep edilen yer örneklem aralığına (GSD) göre fiyat değişmektedir. Bununla ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.
2. Ankara’dan proje alanına yapılacak intikal ücreti (gidiş-dönüş ayrı ayrı ve bir sefere mahsus) kuş uçuşu mesafenin 1 (bir) deniz mili için 33,00 ₺ ile çarpılmasıyla hesaplanır (Harita Genel Müdürlüğünce gerçekleştirilecek hava fotoğrafı çekimlerinde saatlik uçuş bedeli 11.532,96 ₺’dir.) ve toplam ücrete eklenir. 
3. Asgari sahaların altında kalan işler asgari saha üzerinden hesaplanır.
4. Asgari sahaların 10 (on) katı ve daha büyük alan veya güzergâhların hava fotoğrafı çekimlerinde; intikal hariç olarak hesaplanan fiyat üzerinden %10 oranında indirim uygulanır. 
5. Yer Örnekleme Aralığında belirlenen değerlerden farklı talepler en yakın yer örnekleme aralığına göre fiyatlandırılır.
6. Standart hava fotoğrafı çekimlerinde, kolonlar arasında %30 enine bindirme oranı kullanılır. Enine bindirme oranının %60 istenmesi halinde yukarıdaki ücretlerin 1,5 (bir buçuk) katı uygulanır.
7. Bu fiyatlara; uçuş planlaması, GNSS/IMU ölçüsü işleme, fotoğraf işleme ve medyaya kayıt hizmetleri (medya ünitesi hariç) dâhildir.

Harita Genel Müdürlüğünün çalışma programı ve hava şartlarının uygunluğuna göre istenilen bölgenin fotoğrafı çekilmektedir.

Benzer Ürünler